Anykščių Antano Baranausko pagrindinė mokykla
Anykščių Antano Baranausko pagrindinė mokykla

Mokslo metus baigėme tradiciškai – keliaudami

  • Paskelbė : Nerija Širvelienė
  • Paskelbta: 2026-06-27
  • Kategorija: Išvykos

Kasmet, baigdami mokslo metus, ieškome įdomių ir vertų dėmesio Lietuvos kampelių. Šįkart susipažinome su dalele Zarasų krašto.

Pirmiausia skubėjome į Šarūno ir Nomedos Saukų galeriją, kurioje eksponuojami jų darbai. Trijose galerijos salėse žavėjomės tokiais skirtingais, bet dėmesį traukiančiais menininkų darbais, klausydamiesi gido pasakojimų. Aplankėme ir šiuo metu galerijoje eksponuojamą  Marko Šagalo parodą „Stebuklo nuojauta“.

Toliau keliavome į Zarasų krašto muziejų. Čia pristatoma unikali kolekcininko Daliaus Bučenkos surinkta radijo technikos kolekcija. Net tik kolekcija įdomi nuo pirmųjų radijo aparatų, garso įrašų, bet ir kolekcininko pasakojimas nepaliko abejingų. Taip simboliškai paminėjome Lietuvos radijo šimtmetį.

Kad Zarasų krašte daug unikalių kampelių turėjome progos įsitikinti ir Šlyninkos vandens malūne. Tai 300 metų iki šių dienų veikiantis technikos paveldo statinys su autentiška įranga. Čia gaminami tautinio paveldo miltai, kruopos, sėlenos. Besisvečiuodami klausėmės šmaikščių malūnininko pasakojimų apie malūno gyvenimą, o svetinga malūnininkė paporino,  kaip mūsų protėviai gyveno prieš daugiau nei 100 metų ir vaišino nuostabaus skonio razavų miltų blynais.

                      Pasisėmę jėgų, pabendravę, daug sužinoję ir pamatę skubame į vasarą.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Priėmimas į mokyklą
Naujienų archyvas